Profesjonalny serwis elektroniki
tel. 71 792 80 20

Jak nie dopuścić do przegrzewania się laptopa?

Twój laptop się przegrzewa, spokojnie to problem do rozwiązania.  Najczęściej to sygnał niedrożnego układu wentylacyjnego, mówiąc prosto laptop zebrał sporo brudu. Codzienna praca laptopa sprawia, że jego układ chłodzący i wentylator narażone są na zabrudzenia i niedrożność co może powodować przegrzewanie się notebooka i uszkodzenie ważnych podzespołów na płycie głównej (układ graficzny, procesor).

Nie jest to więc problem czysto estetyczny ani jedynie komfortowego użytkowania, ale skraca to „żywotność” laptopa.

blogging-15968_1920

Laptopy, a już szczególnie bardziej wydajne (a więc bardziej prądożerne) modele z dyskretną kartą graficzną, potrafią generować sporo ciepła, jeśli nie poczyniliśmy wcześniej żadnych kroków jest to powód przegrzania i samoczynnego wyłączania.

Co robić?!

Jest na to rozwiązanie!

Jeżeli już jesteśmy posiadaczami takiego grzejącego się laptopa rozwiązaniem jest:

Profesjonalny zabieg konserwacji laptopa.

Warto rozważyć zabieg konserwacyjny w profesjonalnym serwisie. Raz na pół roku to opcja optymalna. Przeważnie nazywa się on czyszczenie i konserwacja. Pomaga on przedłużyć „życie” laptopa a korzystanie z niego staje się na dłużej komfortowe.

Zabieg konserwacji laptopa. Na czym to polega?

Nie wystarczy samo usuwanie zanieczyszczeń nagromadzonych poprzez kratki wentylacyjne laptopa. Profesjonalna konserwacja poza czyszczeniem obejmuje:

  • wymianę materiałów termo-przewodzących (termopadów)

SERWIS KLINIKA wyróżnia się wymiana zużytych termopadów na miedziane blaszki. Zadaniem termopadów jest przewodzenie ciepła. Umieszczone są one na rdzeniach chipsetów. Zużyte termopady nie przewodzą ciepła do układu chłodzącego. laptop się przegrzewa, a chipset zużywa.

W SERWISIE KLINIKA podczas zabiegu konserwacji laptopa, wymieniamy termopady na miedziane blaszki. Przewodzą one ciepło znacznie lepiej dzięki czemu laptop działa sprawniej i dłużej.

  • wymianę pasty termo-przewodzącej
  • inspekcję ciepłowodu radiatora
  • konserwację/wymianę wentylatora

 

Jak przeciwdziałać przegrzewaniu sprzętu?

n1

Trzymajmy komputer na twardym podłożu w ten sposób zachowamy właściwą cyrkulację chłodzenia naszego sprzętu:).

Twardym podłożem nie jest dywan, nie jest nim także łóżko (które dodatkowo nagrzeje komputer).

HNCK4067

2.2 Systematyczny zabieg konserwacji sprzętu.

Raz na pół roku to opcja optymalna. Przeważnie nazywa się on czyszczenie i konserwacja. Pomaga on przedłużyć „życie” laptopa a korzystanie z niego staje się na dłużej komfortowe.